Olvasási idő: 2:16
Szakály János belsőépítész ügyfelem már decemberben szólt, hogy ismét egy nagyon szép lakáson dolgozik és szeretné, ha én fotóznám le a mesterművét.
Természetesen igent mondtam, mivel már régóta figyelemmel kísérem munkáit, úgy éreztem sikeresen fogunk tudni együttműködni és jó párost fogunk alkotni:
Ő nagyon tehetséges belsőépítész, én pedig igyekszem tökéletesen visszaadni fotókon, hogy milyen ötletekkel kápráztatta el ismét a megrendelőjét.
Megkértem Jánost a fotózás előtt, hogy meséljen el minden fontosat a munkálatokról, így most ezt a történetet írom meg Nektek, az ő szavait hallhatjátok az én számból.
Nem nulláról indultunk
Az ingatlant jó állapotban vettük át, nem a nulláról indultunk, így mondhatni, hozott anyagból dolgoztunk; alkalmazkodni kellett a már elkészült elemekhez.
Minden szobát külön-külön szoktam szemlézni, hiszen funkciójukban is eltérnek, ezért priorításban ez fő szempont mindig. A megbízóimat alaposan kikérdeztem, hogy mik a szokásaik, hogyan kezdik a napjukat, mennyit szoktak a konyhában, nappaliban, fürdőben tölteni.
Ezek fontos információk, mert az ott lakóknak minden szobában otthon kell érezniük magukat, de el is kell látniuk a házban betöltött szerepüket.
Szokások
Például, ha valaki a konyhában egy reggeli kávén túl nem nagyon fogyaszt mást, akkor nem szükséges kialakítanunk olyan elemeket, pultokat, ahol egy vasárnapi 3 fogásos ebéd megfőzéséhez lesz bőven hely.
Szerencsére az építtető is eszerint a szemlélet mentén valósította meg terveit, amiket én átvettem belsőépítészként.
Minden ki volt burkolva, a festéssel is végeztek a szakemberek, az ajtók be voltak már szerelve és a villanyszerelők is részben befejezték a munkát.
Ez a 86 négyzetméteres ház csak arra várt már, hogy stílus és életet vigyünk bele.
Az ingatlant egy 3 fős család lakja hamarosan; anya, apa és a kamasz fiúk.
Egy belsőépítésznek nagyon fontos képessége, hogy mennyire tud alkalmazkodni a már meglévő, beépített bútorokhoz. Nulláról könnyű alkotni, de én szeretem a kihívásokat és nem akartuk volna ez esetben sem szétverni az ingatlant, mert szerencsénkre kiváló minőségű anyagokat építettek be.
Másik szerencsénk volt, hogy a család minden ötletben határozottan egyetértett.
Kék és fekete
Azt szerettek volna, ha a fekete és a kék színek árnyalatai dominálnának.
Nem minden lakásban mutat ám jól ez a páros, hiszen mindkettő sötét szín. Ide viszont remek választás volt, mivel a szobákban világos, fényes a burkolat és fehérek a falak. A keleti-nyugati tájolásnak köszönhetően pedig a déli órákon kívül egész nap átjárja a fény az ingatlant.
Ezért támogattam én is ezt a színpáros ötletet, mert a fent említettek miatt nem érezzük nyomottnak a tereket és életteli lesz a környezet, ahogy a képeken is láthatjátok.
De ez nem jelenti azt, hogy nem melegítettem kicsit ezeken a hűvös a színeken. Mondhatni a régi, jól bevált fához nyúltam segítségül, viszonylag nagyobb mennyiségben.
Természetesen változatosan használtuk. A bútorok is többnyire fa vagy fa hatású anyagúak, ezért például csak bizonyos ajtók és falszakaszok kaptak bordázott megoldást.
A végeredmény önmagáért beszél szerintem.
Igazi nagyvárosi, laza hangulatú lakásban élhet a család, mely 2021-ben bőven megkapja a “VÁÓ” kijelentést.